В цьому році в агро сфері нас чекає багато нових, не дуже приємних події.

Єдиний податок на землю.

За словами Тараса Висоцького, на регіональних земельних форумах аграрії підіймають багато питань щодо податків. З огляду на це заступник міністра стисло окреслив що «можливі податкові ініціативи в рамках реалізації земельної реформи»:

  • встановлення мінімальної орендної плати за використання сільгоспземель держвласності до 8–12% нормативної грошової оцінки (НГО);
  • встановлення мінімального земельного податку на рівні 3% від НГО;
  • встановлення мінімальної плати за використання сільгоспземель для державних підприємств на рівні 10% НГО
 

Орендну плату на землю піднімуть.

Паралельно із вільним ринком землі потрібно ініціювати збільшення розміру орендної плати за 1 га сільськогосподарської землі та розмір земельного податку. Таку ініціативу керівники та представники органів місцевої влади та ОТГ озвучили на зустрічі з питань земельної реформи із головою аграрного комітету Миколою Сольським.

Земля буде продаватися на аукціоні. Фермерам доведеться конкурувати з великими холдингами та земельними спекулянтами.

У орендарів буде місяць переважного права на придбання тієї земельної ділянки, яку вони обробляли. Місяць із моменту, коли власник землі заявить про намір її продати, уточнив глава комітету ВР Микола Сольский.

Фермери зможуть отримати позику в розмірі 5 млн грн, навіть без кредитної історії, але під заставу своєї землі. Це дає змогу банкам за получити землю собі й продати її на аукціоні. 

Законопроєкт №2178-10 про ринок землі містить норми, які дозволять іноземним юридичним особам і громадянам опосередковано набувати у власність земельні ділянки сільськогосподарського призначення через банки. Про це, у блозі на AgroPolit.com, написав голова громадської організації «Прозора земля» Володимир Коваленко

Також в цьому році має  бути завершена реформа децентралізації. Будуть створені ОТГ, які починають свою діяльність з ревізії земельних ресурсів. Таким чином земля що, була виділена по актах постійного користування, переходить у власність тергромад.

Всі ці ініціативи свідчать – що великі підприємства цікавіші нашій владі чим малі фермерські господарства. А не великі фермери стають на межі виживання. Додатковим стресовим фактором для фермерів стають необхідність пошуку коштів на посівну та аграрні ризики пов’язані з вирощуванням – погодні, шкідники, падіння цін тощо.

Щодня ситуація для малого фермерства погіршується і необхідність шукати рішення та інструменти проти цих загроз – є нагальною. Радимо фермерам терміново залучати всі доступні ресурси, контакти та зв’язки для запобігання шкідливим наслідкам такої державної політики.

Наша асоціація надає практичну, зокрема фінансову допомогу фермерам у створенні додаткових джерел доходів, які стають подушкою безпеки для малого фермера.  Ми також допомагаємо розпочати роботу з ПДВ без зайвих витрат, підвищити кредитоспроможність та інвестиційну привабливість фермерського господарства, залучити кошти на розвиток, придбання техніки, посівну, тощо.  А головне отримати можливість продавати свій товар за найбільш вигідною ціною та перетворити вище перераховані ризики та загрози в прибуток й вигоду для фермерського господарства. Для отримання докладнішої інформації запрошуємо вас до нас в офіс.

 Щоб дізнатись більше зателефонуйте за номером +38 093 170 38 42